Het blijft verbazingwekkend dat deze matige biopic de Oscar voor beste film won in plaats van vier veel betere opties

Het blijft verbazingwekkend dat deze matige biopic de Oscar voor beste film won in plaats van vier veel betere opties

'Green Book' was de verrassende winnaar van de 91e Oscars-ceremonie, maar niet in de positieve zin.

Maak ons je Google-favoriet
De Oscars zijn een fascinerend fenomeen in de filmwereld. Elk jaar zitten flink wat filmfanaten aan de buis gekluisterd om te zien of hun favoriete acteur, regisseur of andere vakpersoon een gouden beeldje mee naar huis neemt. Tijdens de 91e ceremonie won de film Green Book de Oscar voor beste film van het jaar. Dat blijft tot op de dag van vandaag een rare keuze.

In de inmiddels iconische woorden van Spike Lee: de winnaar van de 91e Oscars "wasn't my cup of tea."

Verhaal
Dr. Don Shirley (Mahershala Ali) is een Afro-Amerikaanse pianist van wereldklasse die in 1962 op het punt staat te beginnen aan een concerttournee door het diepe zuiden van Amerika. Omdat hij een chauffeur en bescherming nodig heeft, huurt hij Tony Lip (Viggo Mortensen) in: een recht-voor-zijn-raap uitsmijter uit een Italiaans-Amerikaanse wijk in The Bronx.

Ondanks hun enorme verschillen bouwen de twee mannen al snel een onverwachte band op, terwijl ze in een tijdperk van rassenscheiding geconfronteerd worden met racisme en gevaar.

Rare keuze
Ik ga niet zeggen dat Green Book een afgrijselijke film is, maar het was al redelijk bijzonder dat de film überhaupt werd genomineerd voor beste film van het jaar. Ali's nominatie voor beste mannelijke bijrol was naar mijn mening als enige terecht, maar het gebeurt bijna elk jaar dat generieke biopics genomineerd worden. Datzelfde jaar zijn bijvoorbeeld ook Bohemian Rhapsody en Vice genomineerd voor beste film.


Maar dat de film ook daadwerkelijk wint is nog steeds krankzinnig. Destijds werden vergelijkingen getrokken met de winst van Crash, en ik vind dat dat terecht was. Green Book was een matige film waarin heel serieuze thematiek werd verweven in een zoetsappig, oppervlakkig verhaal.

Betere keuzes
De films die destijds zijn genomineerd voor beste film zijn: Green Book, Black Panther, Bohemian Rhapsody, Roma, Vice, A Star Is Born, The Favourite en BlacKkKlansman. Dit is niet een heel denderende samenstelling van genomineerden, maar minstens de helft verdiende het veel meer om de hoofdprijs mee naar huis te nemen dan Green Book.


Die films zijn naar mijn mening A Star Is Born, BlacKkKlansman, The Favourite en Roma. Zelfs Black Panther zou het meer verdiend hebben als ik terugblik, al vind ik dat BlacKkKlansman de gedoodverfde winnaar in deze line-up is.

NieuwsFilm

meest populair