Disney heeft de afgelopen jaren meerdere klassieke animatiefilms omgetoverd tot live-action producties. Dit blijkt een succesvolle strategie, met hits als The Lion King, Aladdin en The Little Mermaid. De trend zet door met de aanstaande release van Snow White, met Rachel Zegler en Gal Gadot in de hoofdrollen, en de remake van Lilo & Stitch die op 21 mei verschijnt.
Volgende projecten
Naast de films die dit jaar verschijnen, werkt Disney aan live-action versies van meerdere iconische titels. Moana van Thomas Kail staat gepland voor juli 2026, met Dwayne Johnson die terugkeert als Maui. Guy Ritchie neemt de regie van Hercules op zich, terwijl Robin Hood in handen ligt van Carlos López Estrada. Questlove zal de regie van The Aristocats verzorgen, een opvallende keuze gezien zijn achtergrond in de muziekwereld.
Ook Bambi en Tangled krijgen een nieuwe invulling. Het script voor Bambi wordt geschreven door onder anderen Geneva Robertson-Dworet en Lindsey Beer, terwijl Michael Gracey (bekend van The Greatest Showman) als regisseur is aangesteld voor Tangled. Details over de cast en releaseplanning van de meeste films zijn nog schaars.
Kritiek en succes
Hoewel veel van deze live-action remakes goed presteren aan de box office, krijgen ze ook kritiek van zowel critici als fans. Sommigen vinden dat de magie van de originele animatiefilms verloren gaat in de nieuwe versies. Toch blijft Disney vol inzetten op deze strategie, mede door de wereldwijde box office-scores.