Good One

Good One (2024)

Indringend portret van pijnlijke generatieverschillen, onderhuidse spanningen en onuitgesproken emoties.
play

7,6 details

  • 89 Min
  • Drama
  • Verenigde Staten
89 Min Verenigde Staten

De zeventienjarige Sam heeft een hechte en warme band met haar vader Chris. Hij accepteert haar volledig zoals ze is, maar onder de oppervlakte sluimeren spanningen over het verleden. Wanneer ze gaan backpacken met Matt, een oude vriend van Chris, verandert de dynamiek. De twee mannen vullen de gesprekken met herinneringen en eigen sores, terwijl Sam vooral luistert en slechts op hun voorwaarden mag meepraten. Wanneer een ogenschijnlijk onschuldige grap een ongemakkelijke wending krijgt, merkt Sam dat ze er alleen voor staat.

Regie
India Donaldson
Cast
Lily Collias, Sumaya Bouhbal, Valentine Black, Diana Irvine, James Le Gros, Danny McCarthy, Julian Grady, Becca Morrin, Sarah Wilson, Samuel Lanier, Eric Yates, Peter McNally.
Opbrengst
$ 165.620
Release
09.08.2024
Release NL
15.05.2025

Filmtotaal Recensie

Regie: India Donaldson | Scenario: India Donaldson | Cast: Lily Collias (Sam), James LeGros (Chris), Dany McCarthy (Matt), Julian Grady (Dylan), Diana Irvine (Casey), e.a. | Speelduur: 89 minuten | Jaar: 2024

Tijdens Good One, het debuut van India Donaldson, zou men zich halverwege kunnen afvragen of het drama nog op gang moet komen. Toch heeft zich tegen die tijd al veel voltrokken. De incidenten zijn echter zo subtiel dat ze niet altijd opvallen. De kracht van deze kleinschalige film ligt in de karakterobservatie, de details en de personages. Donaldson vertrouwt erop dat de kijker de betekenis tussen de regels door oppikt en benadrukt op geen enkel moment de essentie van het verhaal.

De zeventienjarige Sam, die worstelt met haar genderidentiteit, gaat op kampeertocht in de Catskills-bergen met haar vader Chris en diens beste vriend Matt. Matts zoon Dylan zou ook meegaan, maar haakt op het laatste moment af uit boosheid over de recente scheiding van zijn ouders. Sam zit nu opgescheept met twee oudere mannen. De tocht begint moeizaam. Chris heeft slechts één kamer geboekt in het hotel dat dienst doet als de uitvalsbasis van de tocht. Matt blijkt zijn slaapzak vergeten en Sam, gesteld op stilte, moet hun gezeur en flauwe grapjes aanhoren.

videotrailers & clips