Na het herkijken van deze gruwelijk goede thriller kijk ik nóg meer uit naar de nieuwe Netflix-film van Ben Affleck

Na het herkijken van deze gruwelijk goede thriller kijk ik nóg meer uit naar de nieuwe Netflix-film van Ben Affleck

'The Town' bewijst opnieuw waarom Ben Affleck uitblinkt met grauwe misdaad en sterke personages

Maak ons je Google-favoriet
Gisterenavond keek ik weer eens naar The Town en al snel wist ik waarom deze film uit 2010 me zo goed is bijgebleven. Dit is precies het soort grauwe misdaadfilm dat ik tegenwoordig te weinig zie: een stevige heistthriller die zijn actiescènes serieus neemt, maar ondertussen ook ruim voldoende tijd vrijmaakt voor zijn personages. Het doet me gelijk uitkijken naar zijn nieuwe thriller die volgende week op Netflix verschijnt.

Dat Ben Affleck zelf de hoofdrol speelt, stoort me daarbij totaal niet. Het bewijst zelfs dat Affleck prima films kan maken. Mogelijk net zo makkelijk als hij erin speelt. Zijn Doug MacRay staat centraal en krijgt dan ook de meeste aandacht. Hij zit gevangen tussen zijn criminele bestaan in Charlestown, de mensen met wie hij is opgegroeid en zijn gevoelens voor Claire, de vrouw die tijdens een overval door zijn bende werd gegijzeld.

Deze grauwe sfeer mis ik
Juist die combinatie maakt The Town zo sterk. De overvallen, achtervolgingen en schietpartijen hebben gewicht, maar Affleck vergeet nooit dat Doug eigenlijk probeert te ontsnappen uit de wereld waarin hij is opgegroeid. Boston is daardoor meer dan alleen het decor. De stad en vooral Charlestown voelen bijna als een extra personage.


Ook de cast is uitstekend. Jeremy Renner (The Hurt Locker) is fantastisch als de explosieve Jem Coughlin, terwijl Jon Hamm (Baby Driver) als FBI-agent Adam Frawley voortdurend druk op de bende zet. Daarnaast zijn er sterke rollen voor Rebecca Hall (ik dacht in het begin even Mikey Madison te zien...), Blake Lively en natuurlijk de onvervangbare Pete Postlethwaite.

Affleck achter de camera
Het scenario werd door Affleck geschreven met Peter Craig en Aaron Stockard en is gebaseerd op het boek 'Prince of Thieves' van Chuck Hogan. De film werd bijzonder goed ontvangen. Op Rotten Tomatoes staat de Tomatometer op een indrukwekkende 92 procent en de IMDb noteert een 7,5 na 455 duizend stemmen.

Eigenlijk verbaast het me vooral dat Affleck na Gone Baby Gone uit 2007 en The Town niet gewoon nog een paar van dit soort films heeft gemaakt. Daar blijkt wel een bewuste keuze achter te zitten. Affleck heeft meerdere keren verteld dat hij na twee films in Boston niet wilde worden vastgezet als de filmmaker die alleen maar verhalen uit zijn eigen stad kon vertellen. Daarom vertrok hij voor zijn volgende regieklus met Argo bewust uit die omgeving.

Uitkijken naar Animals op Netflix
Daarna kwamen onder meer Live by Night en Air, dus Affleck is zeker niet gestopt als regisseur. Toch miste ik persoonlijk de duistere, volwassen misdaadfilm waarmee hij zijn carrière achter de camera begon. Juist daarom komt zijn nieuwe Netflix Original Animals op een interessant moment.


In deze nieuwe thriller speelt Affleck zelf een hoofdrol, ditmaal naast Kerry Washington, Gillian Anderson, Steven Yeun en Ray Fisher. In Animals, dat zich afspeelt in Los Angeles, moeten een kandidaat voor het burgemeesterschap en zijn vrouw een enorm bedrag bijeenbrengen wanneer hun zoon wordt ontvoerd. Animals verschijnt op 9 oktober op Netflix.

NieuwsFilm

meest populair