3 dikke aanraders die nu gewoon op Netflix voor je klaarstaan en die je niet wilt missen

3 dikke aanraders die nu gewoon op Netflix voor je klaarstaan en die je niet wilt missen

Gran Torino, News of the World en United 93 zijn drie sterke films voor een serieuze filmavond.

Maak ons je Google-favoriet
Netflix heeft genoeg luchtig kijkvoer, maar soms wil je gewoon een film die echt binnenkomt. Met Gran Torino, News of the World en United 93 staan er drie stevige aanraders klaar die drama, menselijkheid en spanning elk op een heel andere manier aanpakken.

Gran Torino (2008)
Regie: Clint Eastwood | Cast: Clint Eastwood, Bee Vang, Ahney Her | Onze recensie | Kijk direct
Walt Kowalski is een verbitterde veteraan uit de Koreaanse Oorlog die zijn dagen vult met bier, klusjes en gemopper op de veranderende buurt om hem heen. Hij heeft weinig op met zijn nieuwe Hmong-buren en lijkt vooral te wachten tot de wereld hem met rust laat.

Dat verandert wanneer de jonge Thao onder druk van een bende probeert Walts geliefde Gran Torino te stelen. Tegen wil en dank raakt Walt betrokken bij het leven van de familie naast hem, met gevolgen die hem dwingen naar zichzelf en zijn verleden te kijken.

Waarom je Gran Torino moet zien
Clint Eastwood regisseert zichzelf in een van zijn meest memorabele late rollen. Gran Torino is soms hard en ongemakkelijk, maar juist daardoor ook een krachtige film over vooroordelen, schuldgevoel en onverwachte verbondenheid.



News of the World (2020)
Regie: Paul Greengrass | Cast: Tom Hanks, Helena Zengel, Elizabeth Marvel | Onze recensie | Kijk direct
Na de Amerikaanse Burgeroorlog trekt Captain Jefferson Kyle Kidd door Texas om in dorpen het nieuws voor te lezen. Zijn rustige bestaan verandert wanneer hij de jonge Johanna ontmoet, een weesmeisje dat jaren bij de Kiowa heeft geleefd.

Kidd krijgt de taak haar naar familie te brengen, maar de reis door het ruige landschap is gevaarlijk en emotioneel zwaar. Onderweg ontstaat tussen de twee een band die hen allebei dwingt opnieuw na te denken over thuis, verlies en vertrouwen.

Waarom je News of the World moet zien
Tom Hanks is precies op zijn plek in deze bedachtzame western van Paul Greengrass. De film is minder explosief dan je misschien van de regisseur verwacht, maar juist de rust, het landschap en de band tussen Hanks en Helena Zengel maken dit een mooie, ouderwetse avonturenfilm.



United 93 (2006)
Regie: Paul Greengrass | Cast: Christian Clemenson, David Alan Basche, Polly Adams | Onze recensie | Kijk direct
Op 11 september 2001 vertrekt United Airlines-vlucht 93 richting San Francisco. Terwijl de gebeurtenissen in New York en Washington zich ontvouwen, nemen kapers de controle over het toestel over.

Via telefoongesprekken begrijpen de passagiers langzaam wat er aan de hand is. Wanneer duidelijk wordt dat hun vliegtuig mogelijk als wapen wordt gebruikt, besluiten zij terug te vechten.

Waarom je United 93 moet zien
Paul Greengrass reconstrueert de gebeurtenissen met een bijna documentaireachtige directheid. United 93 is geen makkelijke film, maar wel een indrukwekkende en zenuwslopende kijkervaring die zijn onderwerp met grote ernst benadert.



NieuwsFilm

meest populair